fbpx

Indiánská stezka na Floridě 30. 5. 2020

24. 06. 2020
DSCF4841-1280x720.jpg

V sobotu 30. května se sešlo na Adamově spoustu malých indiánů v doprovodu svých moudrých rodičů. K areálu restaurace Florida se sjelo přes 120 zájemců o Indiánskou bojovku, kterou pro děti nachystal Sport klub Fame. Možnost zúčastnit se této akce měl každý, protože celé odpoledne probíhalo pod záštitou sportovního klubu, který chtěl veřejnosti představit svou práci s dětmi, tudíž nebyl vybírán žádný vstup. Lektorky, které přes školní rok cvičí s dětmi v mateřských a základních školách s celonárodním programem Děti na startu, se na jedno odpoledne proměnily v šest Duchů přírody. Každá měla připravené poutavé úkoly a za jejich splnění darovala dětem obrázkové předměty, které musely děti sesbírat k závěrečnému obřadu. Proč ale Sport klub Fame vybral zrovna Indiánskou bojovku? Indiánská témata jsou zajímavá a dávají velký prostor dětské fantazii. A stezka, která se odehrála na Adamově, měla děti přivést k myšlence, že je třeba chránit naši Matku Zemi a vážit si jejích darů, ctít jednotlivé živly a snažit se přírodě pomáhat, namísto jí poškozovat. Od Duchů ohně, vody a rostlin měly děti možnost naučit se něco nového a zajímavého. Duch země spojil rodiny při stavbě týpí, přístřešků z klacíků, listí a všeho, co bylo zrovna po ruce. Duch zvířat naučil děti lovu a jeho významu. Od Ducha větru si každý účastník bojovky odnesl na památku lapač snů, který si sám nebo s pomocí dospělého vyrobil. Nakonec velký duch všech sil Manitou provedl závěrečný rituál a přijmul tak všechny malé indiány do Kruhu ochránců Matky Země. Rozdáno bylo 80 medailí, na které si děti nechaly napsat svá nová indiánská jména.

Odpolední program završilo společné opékání špekáčků na ohni. Děti si sice večeři samy neulovily, ale rodiče měli možnost za symbolickou částku zakoupit večeři celé své tlupě v motorestu Florida. Navzdory špatné předpovědi se nad všemi účastníky duchové přírody nakonec smilovali a poslali na celé odpoledne příjemné počasí, které projasnilo i pár slunečných paprsků.

Za Sport klub Fame jsme velice rády za tak velikou účast a děkujeme všem rodinám za zapálení, se kterým plnily všechny úkoly naší indiánské bojovky. Na místo konání se na konci června opět vrátíme s naší další plánovanou akcí a společně přivítáme léto. Doufáme, že se všechno vyvede ve stejné míře a domů budou opět odcházet spokojené děti i jejich rodiče.